Powrót na górę

Co to jest defibrylator AED ?

 

Większość społeczeństwa zdaje już sobie doskonale sprawę z tego, że w przypadku nagłego zatrzymania krążenia niezbędne jest szybkie podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety wciąż niewielki odsetek z nas wie, że szanse na przeżycie w takich przypadkach znacząco może podnieść użycie defibrylatora AED. Sprzętu medycznego, który z powodzeniem obsłuży zarówno doświadczony lekarz bądź ratownik, jak również osoba niebędąca nawet po kursie z pierwszej pomocy.

Czym jest defibrylator AED ?

To zautomatyzowane urządzenie, którego zadaniem jest przeprowadzanie analizy rytmu serca poszkodowanego i w razie potrzeby przy pomocy wstrząsów terapeutycznych przywrócenie prawidłowego rytmu pracy serca nieprzytomnej osoby. Co niezwykle istotne, ten niepozorny sprzęt medyczny samodzielnie decyduje o tym, czy defibrylacja jest konieczna, a także krok po kroku przeprowadza obsługującą go osobę przez cały proces dzięki komendom głosowym i/lub wizualnym. Pozwala on więc w naprawdę prosty i bezpieczny sposób ratować ludzkie życie w oczekiwaniu na Zespół Ratownictwa Medycznego.

Gdzie szukać i jak rozpoznać defibrylator AED?

Na szczęście dzięki coraz większej świadomości, urządzenia te znajdziemy dziś w wielu różnych miejscach zarówno w takich obiektach jak hotele czy lotniska, jak również przy różnego typu instytucjach publicznych czy przestrzeni publicznej. Poza tym także coraz więcej firm decyduje się na zakup tego rodzaju sprzętu medycznego do swoich biur i zakładów. Jeśli chodzi natomiast o ich wygląd, wszystko zależeć będzie od producenta. Elementem wspólnym zawsze powinna być natomiast ikona serca z błyskawicą. Jedną z dostępnych opcji są m.in. defibrylatory AED marki LIFEPACK – CR2 Wi-Fi, USB bądź 3G. Sprzęt ten stosowany może być nie tylko w miejscach publicznych o różnym natężeniu ruchu, lecz także w prywatnych domach oraz firmach. Łatwe w interpretacji rysunki, możliwe proste i wyraźne instrukcje głosowe, a także dodatkowy tryb „Child Mode” to elementy, które mogą dodatkowo zachęcać do skorzystania z urządzenia nawet bez wcześniejszego przeszkolenia

 

© Copyright 2018 Defimed Defibrylatory AED LIFEPAK CR2| Projekt Virtual Services Tworzenie Stron WWW